Čtvrt tisíce kilometrů sjezdovek
Alpe d´Huez společně s dalším skiareály Vaujany, Auris en Oisans, Oz en Oisans a Villard – Reculas představují pro mnoho milovníků sjezdového lyžování zhmotněný lyžařský ráj na zemi. Přes 250 kilometrů upravovaných sjezdovek a spousta freeride možností tu čekají jen na to, aby si na nich příznivci zimních sportů dokonale užili kouzlo skutečné francouzské zimy.
Grande Domaine
Společný skipas pro tato lyžařská střediska s názvem Grande Domaine zpřístupňuje milovníkům alpského lyžování přes osm desítek nejrůznějších lanovek a vleků. Sjezdovky jsou zde vedeny v nadmořských výškách od 3.300 metrů až po údolní kótu 1.100 metrů. V Alpe d´Huez si lyžování dokonale užijí jak zkušení a zdatní sjezdaři, tak i úplní začátečníci. Nudit se tady rozhodně nebudou ani příznivci snowboardingu, freestylového lyžování a dalších adrenalinových aktivit. Začátečnická zóna v Alpe d´Huez umožňuje svým návštěvníkům v bezpečí a v pohodě zkoušet první lyžařské obloučky. Velký snowpark je pak středem zábavy pro freestylisty a podobné adrenalinové jezdce.
Čtyřkilometrové sjezdy
V Alpe d´Huez si na své přijdou i milovníci dlouhých sjezdů a pohodově ladění sjezdaři. Čtveřice dlouhých sjezdů se společný názvem Grandes Descentes se pyšní úctyhodným převýšením, přesahujícím magickou hranici 2.000 metrů. Všechny čtyři tratě začínají na Pic Blanc, kam pohodlně vyveze lyžaře lanovka přímo z Alpe d´Huez. Asi nejznámějším sjezdovou tratí je Sarenne. Profil této sjezdovky přechází z pohodově modrých do technicky náročnější červených pasáží a dokonce i neupravovaných a boulovatých černých úseků. Sjezdovka Tunnel dostala svůj název podle uměle proraženého tunelu, kterým se po cestě do údolí projíždí. Sjezdovka Tunnel končí v nadmořské výšce asi 1300 metrů ve vesničce Vilette. Zbývající dvě dvoukilometrové sjezdovky končí buď v obci Enversin v nadmořské výšce 1.100 metrů nebo v Oz ve výšce 1.350 metrů nad mořem.
Lyžování ve volném terénu
Hlavním lákadlem Alpe d´Huez jsou však až nepřeberné možnosti lyžování ve volném terénu. Samozřejmostí před vstupem do těchto oblastí je pochopitelně dobrá výbava včetně zabezpečení do lavin. Ovšem za odměnu si budou moci freerideři užít jeden z nejlepších terénu v celé Evropě. Nejvýše položeným freeride terénem je ledovec Grand Sablat. Ten se rozkládá mezi třítisícovými vrcholy Blanc, Bayle a Pyramide. Jde ale poměrně technicky náročný terén, kde se mohou vyskytovat kupříkladu ledovcové trhliny. Předešlé zkušenosti z freeridingu v náročném terénu jsou tady prakticky nezbytné.
Francouzský šarm
Většina návštěvníků Alpe d´Huez sem však přijíždí užít si klasické alpské lyžování na upravených sjezdovkách. Alpe d´Huez by se dalo charakterizovat jako příjemné zimní středisko s převahou modrých a červených sjezdovek, na kterých si sjezdové lyžování užiji jak zdatní a zkušení sjezdaři, tak i začínající lyžaři. Obecně se ví, že na rozdíl od dalších známých francouzských středisek, která se z velké části přizpůsobila svým klientům ze zahraničí, si Huez zachovává svou francouzskou atmosféru a šarm. Důvodem je, že do Alpe d´Huez vždy jezdili lyžovat sami Francouzi. Důvodem je mimo jiné i více než 300 dní slunečního svitu do roka. O zdejší klima se totiž starají čtyřtisícové štíty Les Ecrin a La Meije, které bezpečně zadržují vítr a vlhkost, vanoucí od severu.
Jižně orientované svahy
Většina sjezdovek v Alpe d´Huez je do údolí vedena jižním a západním směrem. Slunce na bezmračné a blankytně modré obloze si tu tak budou moci lyžaři užívat prakticky po celý den. Ne nadarmo se říká, že pokud v Alpe d´Huez nesvítí slunce, pak je noc. V případě nepřízně počasí a nedostatečné přírodní sněhové nadílky jen asi polovina zdejších tratí vybavena zařízením k umělému zasněžování. Většina zbylých sjezdovek je pak vedena nad hranicí 2.000 metrů nad mořskou hladinou a nedostatek přírodního sněhu zde během lyžařské sezóny prakticky nehrozí.
Městečko Alpe d´Huez
Středem lyžařské oblasti Alpe d´Huez je stejnojmenné městečko. To nabízí svým návštěvníkům nejen skvělé možnosti lyžování, ale i celou řadu dalších doplňkových aktivit. Turisté, kteří si zakoupí skipas s názvem Visalp mají buď přímo zahrnut v ceně nebo zlevněný vstup do bazénu, na zimní stadion a také využití místní sportovní haly. Kdo však preferuje ubytování v klidnější části zimního střediska a nevadí mu krátké dojíždění, může se za výhodnější ceny ubytovat na okraji areálu.