Turracher Höhe

Dobrá dostupnost

Menší lyžařské středisko Turracher Höhe leží v jihozápadní části spolkové země Štýrsko, přímo na hranici s Korutanskem. Od Prahy se nalézá tato menší lyžařská oblast ve vzdálenosti asi 500 kilometrů. K Brnu pak leží Turracher Höhe o necelých 70 kilometrů blíže. Milovníci sjezdového lyžování z Ostravy pak budou muset pro to, aby si tady mohli zalyžovat, urazit vzdálenost téměř 600 kilometrů. Z České republiky je tak Turracher Höhe poměrně dobře dostupná.

Hora Rinsennock

Lyžařský areál Turracher Höhe se nachází na svazích vrcholku Rinsennock. Ten se nad okolní krajinu tyčí do výšky 2.334 metrů nad mořskou hladinou. Celá lyžařská oblast je situována kolem jezera Turrachsee. A i když od nás neleží nijak daleko, mezi vyznavači alpského lyžování z České republiky zatím není příliš známá. Nejde o z lyžařského pohledu nijak věhlasnou oblast a nabídka sjezdovek je tu na rakouské poměry spíše průměrná.

turracher-hohe-01

Romatika především

Co ale chybí skiareálu Turracher Höhe na délce a známosti sjezdových tratí, to si plně vynahrazuje svým romantickým okolím. To působí, a to zejména během zimního období, kdy všude leží vysoká vrstva sněhu, velice romanticky. Dokonce se dá říci, že si zde mohou turisté občas připadat jako v zimní pohádce.

Kornock

Nejvyšším bod skiareálu Turracher Höhe, vrcholek Kornock, leží v nadmořské výšce 2.205 metrů nad mořem. A pokud se zde budou věnovat lyžování či horské turistice návštěvníci této malebné oblasti během slunečného dne, jen těžko by v celém Rakousku hledali tak jedinečné prostředí pro pohodovou zimní dovolenou, jaku jim nabízí právě tento region.

turracher-hohe-02

4 vrcholy

Zdejší sjezdovky se rozkládají na celkem 4 vrcholcích. Ty se zvedají vzhůru okolo již zmiňovaného jezera Turrachsee. Zdejší raritou je takzvané See Taxi, které představuje jednoduchý způsob přepravy z jedné části skiareálu do druhé po zamrzlé hladině jezera.

Necelých 50 km sjezdovek

Na návštěvníky skiareálu Turracher Höhe zde čeká 13 kilometrů těch nejjednodušších lyžařských tratí, přes dvacet kilometrů středně obtížných sjezdovek a dokonce se zde najdou i tři kilometry pro ty nejzkušenější a nejzdatnější jezdce.

Lyžování pro každého

Svižné červené tratě se vinou z vrcholové stanice Kornock ve výšce 2.205 metrů dolů směrem k jezeru. Kornock je postranním vrcholkem již zmiňovaného Rinsennocku, nejvyššího vrcholku celé oblasti. Naproti přes jezero se pak bude lyžování líbit méně zdatným lyžařům a také rodinám s dětmi. Ačkoliv se v této části regionu nalézá několik červených a náročnějších sjezdovek, je zde i pestrá nabídka modře značených jednoduchých tratí.

turracher-hohe-03

FIS trať

O tom, že v případě Turracher Höhe nejde o žádnou podřadnou lyžařskou oblast, svědčí i skutečnost, že se tady mohou lyžaři svézt na dlouhé červené sjezdovce s homologací FIS. Ta je plně způsobilá k tomu, aby hostila závody ve sjezdovém lyžování minimálně evropského významu.

Přepravní infrastruktura

O dopravu se tady starají moderní lanovky a další přepravní zařízení. Ty vyvezou pohodlně a rychle milovníky sjezdového lyžování až k začátkům sjezdovek. Oblast je pyšná na své šestimístné vyhřívané sedačky, které byly uvedeny do provozu teprve nedávno a ještě září novotou.

turracher-hohe-04

Děti vítány

Sjezdovky v oblasti Turracher Höhe na pomezí Korutanska a Štýrska lze jen doporučit k příjemnému a nenáročnému lyžování a také k pohodové rodinné dovolené. Rodiče se tu nemusí obávat vydat se se svými ratolestmi na zdejší prostorné a často jen poloprázdné sjezdovky a provázet je jejich prvním lyžařskými krůčky.

Lyžování ve volném terénu

Zimní dovolená se tu bude líbit i milovníkům jízdy ve volném terénu a freeridistům. Na ně tu čeká několik sjezdových tratí. Je téměř zaručeno, že na vrcholku Kornock, kde se nachází nejvíce terénů vhodných k lyžování na neupravených svazích, se nebudou nudit ani po několika dnech. Na příznivce snowboardingu tady pak čeká několik příjemných atrakcí včetně skoků a dalších terénních překážek. Ty nejsou sice extrémně náročné, ale potěší i pokročilé snowboardisty. Začátečníci si pak mohou vyzkoušet jízdu na snowboardu ve zdejší snowboardové škole.

turracher-hohe-06

Další aktivity

Kromě lyžování má region Turracher Höhe připraveny další atrakce. K těm nejznámějším patří bobová dráha s názvem Nocky Flitzer. Ta v některých místech vede i několik metrů nad zemí. Podobně je možné vyzkoušet si například noční sáňkování či bruslení na zamrzlé hladině jezera Turrachsee.

Odpočinek a relaxace

Oblast je charakteristická svou příjemnou rodinnou atmosférou. Ta je v naprostém protikladu k továrnám na lyžování v nejznámějších lyžařských střediscích v Rakousku. Zejména za slunečného počasí se tady pak dovolená a lyžování musí líbit všem turistům, kteří mají smysl pro romantiku, a před agresivním stylem jízdy na lyžích dávají přednost klidnějšímu lyžování.